Iekāpt citu (deju) kurpēs
Apr 06

Iekāpt citu (deju) kurpēs

Runā, ka izgudrot jaunu riteni ne vienmēr vajag, toties pārmontēt vecos gan, manuprāt, der ik pa laikam, jo galu galā viss jaunais bieži vien ir lieliski apvienots vecais. Tāpēc brīdī, kad LMT klasiskajai vērtībai – priekšapmaksas kartei tika pievienota otra lieliska, bet līdz šim atsevišķa lieta – bezgalīgs internets, mēs nolēmām šīs kombinācijas turpināt un apvienot tikpat klasiskas un atšķirīgas vērtības dejā un mūzikā.

Meklējot negaidītākās kombinācijas, saskārāmies ar ļoti interesantu jautājumu – kā sakombinēt atšķirīgo tā, lai tas izskatās ne tikai organiski, bet gan PĀRSTEIDZOŠI organiski. Jo ar dažādo izrādās tā – tas vai nu ir tik dažāds, ka neder kopā kā kotletes ar putukrējumu (uzreiz atvainojos tiem, kuru pārliecība ir pretēja:) vai arī saskan tik organiski, ka neliekas it nekas jauns. Arī mums pašiem nācās veikt diezgan daudz kūleņu un negaidītu izklupienu internetā un pieredzes dzīlēs, lai ar šo tiktu galā. Izrādās, ka tāpat kā pašā produktā arī te tai sajūtai veselīgi jābalansē starp negaidītu un sengaidītu. Pārāk liela nosliekšanās uz vienu vai otru pusi zaudē vērtību. Kāds ir šo pārdomu rezultāts? Trakais purva trejdeksnis, metāliski asas balles dejas un hiphoperu maršs.

LMT karte / Viss jaunais ir labi savienots vecais / Turku maršs un hip hop polka from DDB Latvia on Vimeo.

Kad kombinācijas bija atrastas, tapa skaidrs kas cits – to īstenošanai vajadzēs īpaši elastīgus cilvēkus. Jā, jūs teiksiet, ka dejotājiem tā nav problēma, bet mūsu varoņiem bija jābūt elastīgiem ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Citiem vārdiem – mums vajadzēja tos, kas ir gatavi uz visu. Un tādi ir tikai tie, kas iet uz visu... Tā mēs nonācām pie pāra no deju kluba “Dzintars”, kas vakarā pirms mūsu klipa filmēšanas paspēja kļūt par divkārtējiem Latvijas čempioniem sporta dejās, un LU tautas deju ansambļa “Dancis”, kuru horeogrāfs Krišjānis pierādīja savu radošumu LMT klipos jau otro reizi. Sevišķi elastīgi un atvērti izrādījās arī vairākkārtējie Latvijas un Eiropas čempioni – breakdance apvienība Camelot Crew. Skaidrs, ka par dejotāju profesionalitāti dejā nebija ne mazāko šaubu, bet viņu profesionalitāte attieksmē man vēl joprojām liek noņemt savu neesošo cepuri un rada sajūtu, ka bijām uz vienas nots.

Arī režisora Raita Ābeles dēļ nekādi nevaram sagaidīt, kad Latvijā beidzot tiks uzņemts “X factor” talantu šovs, jo izrādījās, ka viņš savus komentārus māk ne tikai izstāstīt, bet arī izdejot... kā sporta, tā tautas un hiphop deju stilā. Iespējams, ka šie brīži bija vienīgie visā muzikāli piesātinātajā dienā, kuros klātesošajiem iestājās pilnīga pauze. Arī visādi citādi projekts bija jaunas pieredzes bagāts – uzzinājām, ka laikmetā, kad ķermeņa atkailināšana vairs nešķiet nekas sevišķs, īstais kauns un ļaunums slēpjas neaizklātā deju krekla pogā. Tāpat izrādījās, ka trejdeksni pie viena tautas tērpa nevar sist tāpat kā pie cita, ka mūsu breakdance dejotājiem saskare ar klasisko mūziku nav pirmo reizi, jo tieši šobrīd viņi dejo jauniestudētajā operā “Karmena” un ka “Trakais purva āzis” būtu lielisks deju svētku jaunievedums, jo īpaši interesanti varētu izskatīties trakā āža zīmējums no augšas. 

LMT karte / Viss jaunais ir labi savienots vecais / Roberts Gobziņš un latviešu tautas dejas from DDB Latvia on Vimeo.

Tomēr galvenais atklājums bija tas, ka dejotājiem, izrādās, ir pilnīgi atšķirīga valoda. Proti, kas mūsu valodā būtu vienkārši pietupiens, viņu valodā ir “plie”, kas mums pacelšanās pirkstgalos, viņiem – “releve” utt. Citiem vārdiem sakot – vecais “tagliatelle” un makaronu stāsts. Mēģinot kādu laiku saprasties tāpat, režisors beidzot nospļāvās un izlēma sākt runāt dejotājiem saprotamos terminos. Tāpēc pirms kārtējo komentāru stāstīšanas, viņš dejotājiem apņēmīgi jautāja: “Labi, kā jūsu valodā saucas tā skriešana?” Dejotāji saskatījās un pēc pāris sekunžu pauzes atbildēja: “Vienkārši skrējiens”. 

LMT karte / Viss jaunais ir labi savienots vecais / Skyforger un modernās balles dejas from DDB Latvia on Vimeo.

Kopumā šī kampaņa kārtējo reizi ļāva secināt vienu – dejās, reklāmā un dzīvē principā ir ļoti svētīgi ik pa brīdim iekāpt citu (deju) kurpēs... bet, lai to izdarītu, vispirms ir jāizkāpj no savām gadiem ienēsātajām un ērtajām.

Ieskaties reklāmas filmēšanas aizkulisēs. 

 

Komentāri
Liene Bērziņa
autors
Liene Bērziņa
DDB Latvia
Brīvības 40, Rīga, LV 1050, Latvia
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2018