VAI TU PIEKRISTU?
Jūl 07

VAI TU PIEKRISTU?

Dāvināt otram to, ko pats vēlētos saņemt? Rīgas Motormuzejs nejauši uzrunātiem Rīgas viesiem bija gatavs dāvināt piedzīvojuma braucienu jeb aklo randiņu ar Rīgu! Un ar labāko, kas muzejam ir — no ekspozīcijas izbraukušu 30. gadu Packard limuzīnu! Tieši šāds Packard Super 8 tika izmantots 1939. gada Britu karaļnama pirmajā vizītē uz Kanādu, piedaloties karalienei Elizabetei un karalim Džordžam VI. Es teiktu — karaliska dāvana!

Pagājušā gada rudenī patrenējām slēptās kameras muskuļus CSDD Lifebelt drošības instrukcijas projektā. Ieguvām prasmes GoPro kameras transformācijai par slēpto kameru (slēpjot to virsjakā izgrieztā caurumā), uztrenējām dokumentu parakstīšanas ātrumu (no visiem kadrā redzamajiem cilvēkiem nepieciešama rakstiska piekrišana) un citas tehniski nozīmīgas nianses.

Slēptās kameras projektiem vienmēr būs zināma varenība pār jebkuru profesionālu komandu, jo būs apstākļi, kad tie vadīs komandu, nevis komanda tos (kā būtu jābūt). Lai cik viss būtu detalizēti izplānots (o jā, mums bija četras dažādas plānu tabulas) un katrai situācijai paredzēts plāns B, plāns C un Ž, otru pusi vienmēr nākas atstāt veiksmei. Nekad nevar prognozēt un iepriekš sagatavoties filmējamo cilvēku psiholoģijai, konkrētā brīža noskaņojumam un enerģijas līmenim. Filmēšanas dienas rītā nevar zināt, vai dienas beigās mums vispār būs kvalitatīvs materiāls montāžai. Līdz filmēšanas dienas rītam mums šķiet, ka mēs zinām un paredzam uzrunāto cilvēku potenciālās reakcijas. Taču jau pēc pirmajiem takša piedāvājumiem viesnīcas foajē pilnībā mainījām mūsu taksista Jurija (aktieris J. Djakonovs) viesu uzrunāšanas tekstu. Ikreiz, kad Jurijs uzrunāja garām skrejošos viesnīcas viesus, sēdēju viesnīcas informācijas centrā aiz letes, tēloju darbinieci un devu rācijās signālu operatoriem, kas bija noslēpušies pie viesnīcas augošajās tūjās. Operatori nekavējoties saslēdza kameras, tika iedarbināts retro auto (lieki darbināt nebija vēlams, jo auto patērē 20 l/100 km :)). Visa komanda zemajā startā! Protams, ja viesiem citi plāni prātā, nevis mūsu piedāvātā avantūra, ar komandu “atcelts”, kameras un dzinējs atkal izslēdzās. Tā vairākas reizes pēc kārtas līdz mūsu piedzīvojumam piekrita pirmie viesi! Tas ir kā Superbingo! Operatori no tūjām filmē, auto brauc, viesi patīkamā šokā un viss notiek! Jāpiebilst, ka pēc viesu iekāpšanas auto, tika paņemta tehniskā pauze, iegūta piekrišana un dokumentu parakstīšana par viņu tēlu izmantošanu reklāmā. Kopsavelkot, tā ir eksperimentu un slēpto kameru burvība — filmēšanas komanda pati kļūst par eksperimenta dalībniekiem!

Kā uzzinājām pēc filmēšanas, senioru pāris bija no Lielbritānijas, kungs ir vēstures skolotājs un bija zinošs par auto vēsturi. Indiešu puisis un franču meitene studē inženieros. Trīs brīnišķīgās dāmas bija no Rumānijas - pilote un stjuartes. Viesu profesionālā nodarbošanās viena pēc otras mūs pārsteidza filmēšanas laikā — projekta asistente “Veiksme” bija izraudzījusies cilvēkus ar tehniskām un vēsturiskām zināšanām, un muzejs viņiem bija vēl baudāmāks.

Atziņa? Filmēšanā, kura paredz interpretāciju un improvizāciju, vislielākā nozīme ir stabilai un pieredzējušai komandai, lai neplānotos apstākļos un negaidītos “sānu vējos”, komanda ir nesatricināma un profesionāla. Mums tāda bija! Paldies Very Films.

Atziņa Nr. 2. Brauciet uz Rīgas Motormuzeju un iegūstiet pasaules līmeņa pieredzi tepat Mežciemā!
1,5 miljoni video skatījumu divu nedēļu laikā savukārt ir jaukākā dāvana mums un Rīgas Motormuzejam.

Ko nākamreiz kādam uzdāvināt? Kaut ko sirsnīgu un aizraujošu :)

Komentāri
Madara Ramane
autors
Madara Ramane
DDB Latvia
Brīvības 40, Rīga, LV 1050, Latvia
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2018