Zīmolu Tops 2017 – ar jaunu enerģiju un citā mērogā.
Sep 29

Zīmolu Tops 2017 – ar jaunu enerģiju un citā mērogā.

Jau 13. gadu turpinām labi aizsāktas tradīcijas, aktualizējot aizvien pieaugošo zīmolu lomu un nozīmi biznesa attīstībā.

Tā kā produktus un pakalpojumus vairumā gadījumu iespējams nokopēt, zīmoli ir vienīgā patiesā biznesa unikalitāte ilgtermiņā. Turklāt spēcīgi un mīlēti zīmoli sekmē biznesa attīstību un palīdz tiem augt. Kā liecina pasaulē prestižā Best Global Brands topa rezultāti, kas publicēti pirms dažām dienām, spēcīgāko zīmolu vērtība šogad sasniegusi jaunu rekordu - 184 miljardus USD. Un tas izdevies Apple, kam uz papēžiem min Google. Pasaules topa augšgalā aizvien vairāk dominē tehnoloģiju zīmoli, šogad jau 7 no 10 vērtīgākajiem zīmoliem saistīti tieši ar šo jomu. Arī Latvijā tendence ir līdzīga.

Atvērta platforma

Arī zīmolu tops aug un attīstās, atspoguļojot gan pārmaiņas sabiedrībā, gan aktuālās mārketinga un biznesa tendences. Līdztekus ierastajai zīmolu mīlestībai, pēdējos 7 gadus vērtējam arī to ietekmi sociālajos medijos, un otro gadu sadarbībā ar Latvijas Zaļo Punktu mēram arī to “zaļumu”. Šogad startējam ar vēl diviem svarīgiem jaunumiem – Latvijas start-up zīmolu un darba devēju zīmolu topiem. Tā zīmolu tops no viena uzņēmuma iniciatīvas pirms 13 gadiem, nu pārtapis par atvērtu platformu, kurā iesaistījušies 10 dažādu jomu partneri.

 Sprādzienbīstama kombinācija

Tā kā Latvijas jaunuzņēmumi pēdējo gadu laikā ir kārtīgi sasparojušies, piesaistot desmitiem miljonu investīcijas un iekarojot dažādas nišas pasaules tirgos, ir svarīgi, lai arī Latvijas sabiedrība uzzina savus varoņus. Tā šogad lielajiem un ilgspēlējošajiem zīmoliem pievienojušies start-up zīmoli, kuri sadarbībā ar Accenture un Latvijas Start-up asociāciju apkopoti atsevišķā topā, kura izveide uzticēta plašai ekspertu žūrijai. Cerams, ka iepazīstinot korporatīvo uzņēmumu virsaišus un start-up aktīvistus vienam ar otru, dzims jaunas idejas un sadarbības formas. Kā liecina virkne veiksmes stāstu pasaulē, apvienojot jauno uzņēmēju idejas ar pieredzējušo uzņēmumu resursiem, rodas labā nozīmē “sprādzienbīstama” kombinācija.

Talantu medībās iesaistās arī zīmoli

Tā kā darba vietas izvēlē aizvien pieaug nozīme uzņēmuma reputācijai un zīmolam, tad otrs lielais šī gada jaunums ir darba devēju zīmolu tops, kas tapis sadarbībā ar Amrop. Baltijas valstu ekonomikām augot un samazinoties bezdarbam, pieaug cīņa par talantiem un kvalitatīvu darbaspēku. Tāpēc aizvien svarīgāk personāla vadības un mārketinga komandām darboties plecu pie pleca, lai vecmodīgi darba sludinājumi nebremzē citādi mūsdienīga uzņēmuma tēlu vai otrādi. Turklāt pētījumi rāda, ka pievilcīga darba vide, uzņēmuma kultūra un jēgpilna uzņēmuma misija aizvien vairāk ietekmē ne tikai darbinieku motivāciju, bet arī zīmola reputāciju.

“Viss ir slikti” noriets

Nesen tviterī kāds jokdaris rakstīja: “Latviešiem valodas locījumos kaut kur aiz lokatīva un vokatīva ir arī depresīvs.” Neskatoties uz to, ka joprojām dzīvs tā saucamais “viss ir slikti” brēcēju pūlis, ir prieks Latvijas simtgades priekšvakarā redzēt, ka aizvien vairāk lepojamies ar Latvijas panākumiem (68%) un vairāk dalāmies ar tiem (58%). To veicinājuši dažādi faktori - ekonomikas izaugsme, mūsu talantu un uzņēmēju globālie sasniegumi. Zināmu ieguldījumu noteikti nesuši arī zīmoli ar savām iniciatīvām, kā piemēram, DnB banka ar ilggadīgo “Latvija Var” sēriju, LMT ar anti-vaimanoloģijas komunikāciju aktivitātēm, un citi. Ceru, ka arī start-up zīmolu tops pievienos zināmu devu pārliecības, bet Latvijas simtgades svinības, kurās aktīvi iesaistījušies arī virkne vadošo zīmolu, vēl vairāk stiprinās mūsu patrotismu.

Paldies DDB Consulting komandai un visiem Zīmolu topa partneriem, kas apvienojuši spēkus, lai to paceltu jaunā līmenī, ļaujot apskatīt dažādas zīmolu dimensijas un gūt vairāk vērtīgu atziņu.

Par visu plašāk lasiet šī zīmoliem bagātā oktobra žurnāla “Kapitāls” 50 lappusēs un pētiet interaktīvos zīmolu topus zīmolutops.lv.

Komentāri
Andris Rubīns
autors
Andris Rubīns
DDB Latvia
Brīvības 40, Rīga, LV 1050, Latvia
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2018

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.