Dec 20

Baltijas simtgades ceļš

Baltijas simtgades ceļš

1989. gada 23. augustā mēs sadevāmies rokās nepārtrauktā ceļā pāri visai Baltijai, lai iestātos par savām tiesībām būt brīviem. Divdesmit astoņus gadus vēlāk, 2017. gada 23. augusta rītā, mēs kopā ar Latvijas Institūtu nolēmām pierādīt, ka aizvien spējam būt vienoti gan grūtos brīžos, gan priekos, gan svinībās. Un prieka šoreiz netrūka.

Pateicoties mūsu vienotībai 1989. gadā, šogad un nākamgad varam svinēt savu un savu kaimiņu simtgades. Mēs vēlējāmies iepriecināt Lietuvu, Igauniju un Somiju, un sveikt viņus personīgāk. Nevis kā valsts valsti, bet kā cilvēki cilvēkus – ar laba vēlējumiem un dzimšanas dienas kūku.

Tāpēc mēs radījām digitālu platformu baltijassimtgadescels.lv un aicinājām ikvienu interesentu pievienoties šim svinīgajam un radošajam ceļam, lai no rokas rokā nodotu jubilejas kūku saviem kaimiņiem viņu valstu simtgadēs. Kad entuziasti bija pieteikušies, 23. augusta rītā no mūsu Gaismas pils uz kaimiņzemēm vienlaicīgi  startēja 2 filmēšanas komandas.

Mēs tikāmies saullēktā pie Gaismas pils, lai no Lienes Zemītes saņemtu jubilejas kūkas, kas ceptas pēc viņas vecmammas receptes, kuras mūžs arī mērāms teju 100 gados, un ar dziesmām un dejām ieskandinājām pirmo dalībnieku ceļu - Baltijas kūkas ceļu.

No saullēkta līdz saulrietam katrai kūkas ekipāžai sekoja filmēšanas grupa, un katrā pilsētā kūku sagaidīja projekta dalībnieki. Kūka pārlidoja Gaujas senleju, tika vesta karietē, traktorā, kuģī, retro auto, uz bmx, SUPa, longboarda un citos veidos. Un ar katru šo brīdi tā kļuva tikai vērtīgāka, jo katrs vedējs tai pievienoja savas labās domas un vēlējumus.

Mēs esam pārliecināti, ka šāda kūka garšo labāk un nozīmē daudz vairāk, nekā citas, jo labākā garšviela ir un būs mīlestība, un labākais ceļš pie citiem – cilvēcība.

Baltijas Simtgades ceļš - Igaunija from DDB Latvia on Vimeo.

Baltijas Simtgades ceļš - Lietuva from DDB Latvia on Vimeo.

Komentāri

Jaunumi

DDB Latvia
Brīvības iela 40-33, Rīga, LV - 1050
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2020

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.