Mai 16

TEDxRiga šogad aicina ieklausīties un sadzirdēt

TEDxRiga šogad aicina ieklausīties un sadzirdēt

Tieši pēc mēneša - 16. jūnijā jau 6. gadu pēc kārtas TEDxRiga 2017 piedāvās virkni tēmu un cilvēku, kuros ir patiesi vērts ieklausīties. Šogad konferences organizētāji akcentu likuši uz klausīšanos, jo mūsdienās šī spēja tiek ignorēta aizvien prasmīgāk. Neskatoties uz to, ka daba mūs radījusi tā, lai muti varētu aizvērt, bet ausis nē, cilvēki ir iemanījušies darīt pretējo jeb aizvērt savas ausis un apziņu pret visu, ko nevēlas dzirdēt. Mēs filtrējam saturu un draugus sociālajos tīklos, norobežojamies no atšķirīgiem viedokļiem, ziņām un gaumes un izvēlamies uzklausīt tikai to, kas jau atbilst mūsu priekšstatiem. Šķiet, ka mācīties runāt mums nekad nebūs gana. Pārliecināšana, argumentēšana, prezentēšanas māksla... Bet kur paliek māksla klausīties? Kad cilvēks runā, viņš izpauž un atkārto tikai to, ko jau zina. Savukārt klausīšanās var pavēstīt mums ko nebijušu. Un tas ir tikai pirmais klausīšanās līmenis. Nākamie ir sajust, domāt un radīt ko jaunu. Citiem vārdiem sakot, kad ausis ir atvērtas – prāts un sirds arī.

tdd_490x232.png

Tāpēc TEDxRiga arī šogad piedāvā stāstus un cilvēkus, kuros ne tikai vērts klausīties, bet pat grēks tos nedzirdēt. Kā pirmos no tiem varam minēt Kārli Bardeli, kas pāri apkārtējo cilvēku bailēm un centieniem atrunāt vienmēr ir saklausījis iekšējo dzinuli doties un paveikt ko prātam neaptveramu – piemēram, šķērsot okeānu airu laivā.  Mike Collier – žurnālistu un rakstnieku, veterinārārsti Ilzi Matīsi–Vanhoutanu, kā arī politikas pētnieku Mārtiņu Hiršu, kurš caur mediju troksni cenšas sadzirdēt un izpētīt īsto Krievijas ietekmi uz Latviju un šīs valsts attiecības ar ASV. Tāpat dzirdēsim nometnes 3x3 radītāju Līgu Ruperts, kura starp visām savienībām un valodām māca saklausīt arī mūsu iekšējo – latvieša balsi, un visbeidzot – Elzu Volonti, kura uzaugusi starp divām pasaulēm – to, kura klausās ar sirdi un runā ar rokām, un to, kura dzird ar ausīm un runā ar muti. Elza strādā par zīmju valodas tulku, lai nojauktu robežas un savienotu abas šīs pasaules. TEDxRiga konference jau līdz šim ļāvusi ieklausīties tādos ievērojamos Latvijas un ārvalstu cilvēkos kā, piemēram, Andris Ambainis, Vaira Vīķe-Freiberga, Anna Rosling-Ronnlund, Ksenija Sidorova, Klāvs Sedlenieks, Zaiga un Māris Gaiļi, Valdis Zatlers, Vita Matīss, Ivars Austers, Mārcis Auziņš, Laima Jansone, Pauls Raudseps, Alise Joste un citos. Arī šis gads nebūs izņēmums. Galvenais, ir atvērt ausis, prātu un sirdi jaunajam.

TEDxRiga_LISTEN_02.png

Tā kā līdz konferencei atlicis tikai mēnesis, iesakām rezervēt sev sēdvietu skatītāju rindās jau tagad eventbrite.com, jo visbiežāk šie stāsti ir tādi, kas liek no brīnumiem apsēsties. Vienkārši ieklausies tajos! Iespējams, ka tieši 16. jūnijā Splendid Palace lielajā zālē Tu sadzirdēsi ko tādu, kas ļaus Tev sajust, padomāt un radīt ko jaunu.

 

 

 

 

 

Komentāri

Jaunumi

Rādīt vēl
Vai pārlekt uz gadu
DDB Latvia
Brīvības 40, Rīga, LV 1050, Latvia
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2018

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.