Sep 01

IQ nometne 2015 (#11)

IQ nometne 2015 (#11)

Daudzi sūrojas, ka šogad tādas īstas vasaras nemaz nav bijis, bet mēs zinām – bija gan! Kā pierādījums tam – lieliskā IQ nometne, bez kuras pēdējo 11 gadu laikā mūsu vasara vairs nav iedomājama. Šoreiz tikāmies Daugavas krastā netālu no Ķeguma, lai jauki pavadītu laiku pie dabas un milzu spaiņiem smeltos iedvesmu un jaunas zināšanas.

Šogad rīta cēlienu iesākām ar burbuļiem, kolektīvu neprātu un sliktiem kārdinājumiem, t.i., ar ekonomikas eksperta Pētera Strautiņa šarmanto stāstījumu par lietām, ko pieredzējusi un vēl var pieredzēt Latvijas ekonomika. Kaut gan tēma smaga, sajūta – laba! Jo optimismam ir grūti pretoties, vēl jo vairāk, ja tas ir balstīts skaitļos.

Kā otrais viesis mūs pagodināja fiziķis un bijušais LU rektors Mārcis Auziņš, aicinot uz sarunu par to, kā sagatavoties dzīvei, kura vēl neeksistē. Šoreiz stāsts gan nebija par visuma apdzīvošanu, bet kosmisko informācijas apjomu, kas pieaug eksponenciālā progresijā un to, ko īsti vērts mācīties 21. gadsimtā.

Pēc sātīgām pusdienām gluži kā deserts šķita starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus direktores Gundegas Laiviņas iedvesmojošais stāsts par teātri, kas atver acis, asina prātu un iekustina sirdi. Turklāt ne vienu vien! Jo Gundega aizvien turpina sašūpot Latvijas teātra laivu, vedot uz Latviju nepieradinātas izrādes, ko varēsim baudīt arī šogad festivālā Homo Novus.

Savukārt mums jau pierastās drēbes un ierastās prasmes padarīt atkal svaigas un nepieradinātas palīdzēja mūsu mākslinieks Matīss Zvaigzne. Viņa brīvdabas sietspiedes darbnīca radīja ne tikai jaunu identitāti krekliem un aizraušanos to nēsātājiem, bet arī pašu Matīsu padarīja par vakara Zvaigzni.

Protams, IQ nometnē neiztika arī bez sportiskām aktivitātēm un dejām, ko aizsākām kopā ar laikmetīgās dejas horeogrāfi Elīnu Lutci un turpinājām ar mūsu draugu un regulāro IQ nometnes viesi Tomu Grēviņu. Par visu pastāstīt grūti, tāpēc – lai runā bildes.

Komentāri

Jaunumi

DDB Latvia
Brīvības iela 40-33, Rīga, LV - 1050
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2020

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.