Mai 03

Palīdzēsim redzēt tiem, kas neredz

Palīdzēsim redzēt tiem, kas neredz

Saka, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Bet suns pavadonis ir kaut kas vēl vairāk - cilvēka labākais draugs, sirdsdraugs, acuraugs un pat sargeņģelis vienā. Tomēr, kā jau ar visu labo šajā pasaulē, arī suņu pavadoņu Latvijā pietrūkst.

Tāpēc servisa suņu biedrība „Teodors” uzsāk kampaņu Acis iet skolā. Mēs visi kopā varēsim sekot līdzi kampaņas galvenajai varonei - 6 mēnešus vecajai labradoru šķirnes sunītei Joko. Joko ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par palīgu kādam redzes invalīdam. Lai to sasniegtu, priekšā vēl ir smags, neatlaidīgs un arī dārgs darbs. Bet mēs visi kopā varam palīdzēt Joko sasniegt mērķi.

Joko paralēli mācībām itin labi jūtas arī starmešu gaismā. Nesen viņa viesojās TV raidījumā “Pusnaktsšovs septiņos ar Jāni Skuteli”, kur nodemonstrēja to, ka ir ne tikai inteliģenta un paklausīga, bet arī prognozēja, kā mums šogad veiksies Pasaules čempionātā hokejā. Joko domā, ka būs medaļas. 

Ar kampaņu “Acis iet skolā” vēlamies savākt suņa pavadoņa apmācībai nepieciešamos līdzekļus un izglītot sabiedrību par servisa suņu audzināšanu un nozīmību. Kampaņa ļaus sekot Joko skolas gaitām un iepazīties ar cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem suņi pavadoņi palīdz veikt daudzas mums, redzīgajiem, ikdienišķas un pašsaprotamas darbības. Suns pavadonis atrod un iedod rokās priekšmetus (nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības), palīdz droši nokļūt darbavietā un atpakaļ mājās, palīdz iekāpt transportā, atrast veikalu, citiem vārdiem - palīdz dzīvot.

Latvijā suņus pavadoņus redz salīdzinoši reti, taču tie varētu palīdzēt simtiem neredzīgu cilvēku. Šobrīd Latvijā ir 9478 cilvēki ar redzes traucējumiem. Pēc Lauksaimniecības datu centra datiem šobrīd reģistrēti tikai 13 suņi pavadoņi. Tas nozīmē, ka uz 729 cilvēkiem ir tikai viens suns pavadonis. Desmit no reģistrētajiem suņiem pavadoņiem ir sagatavojusi biedrība „Teodors”, tie šobrīd veiksmīgi pilda dienesta pienākumus.

Kampaņas mērķis ir iegūt vismaz 20 000 eiro, lai izaudzinātu, apmācītu un reģistrētu vēl 2 servisa suņus. Lai sagatavotu vienu šādu suni, apmācībai un aprūpei jāvelta ne mazāk kā 2,5 gadi un viena suņa patiesās izmaksas ir 25 000 eiro, taču ar Servisa suņu biedrības „Teodors” kinologu un brīvprātīgo darbu atbalstu suņus iespējams sagatavot par minēto summu.

Ar „Acis iet skolā” aktivitātēm var iepazīties Facebook lapā (acisietskola) kā arī mājaslapā www.acisietskola.lv

Palīdzēsim Joko palīdzēt citiem!

Komentāri

Jaunumi

DDB Latvia
Brīvības iela 40-33, Rīga, LV - 1050
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2020

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.