Okt 27

Netradicionālā akcijā zvani sāk runāt un cilvēki šķirot

Netradicionālā akcijā zvani sāk runāt un cilvēki šķirot

Plastmasas un stikla šķirošana ikdienā mums šķiet neliels varoņdarbs, jo daudz būtiskāks par labumu videi tobrīd liekas laiks, attālums un steiga. Tāpēc mēs kopā ar “Eco Baltia” nolēmām, ka tiem varoņiem, kas tomēr pārvar šos mazos šķēršļus un sevi, lai šķirotu, jāsaka „paldies” te un tagad. Un ne jau klusi un pieklājīgi (kā parasti to mēdz darīt), bet tik skaļi un atraktīvi, lai sajūt viss Rīgas centrs! Savukārt tos, kuros šie ikdienas varoņi vēl tikai snauž, mēs gribējām uzrunāt jaunā veidā, parādot, cik šķirošana patiesībā ir viegla un pat aizraujoša…. ja vien to sāk.

Kā vislabāk viņiem to pateikt? Bez liekiem starpniekiem. Tāpēc mēs kopā ar interaktīvās mākslas laboratoriju “Savienojums” aprīkojām atkritumu tvertnes ar īpašu sensoru un skaņas sistēmu, ļaujot tām pašām runāt, dziedāt un  stāstīt par savu izsalkumu. Kur? Pie Dailes teātra. Un šajā rajonā cilvēki vislabprātāk dzird pāris konkrētas balsis– Artūra Skrastiņa un Vitas Baļčunaites. Tāpēc nav brīnums, ka konteineru aicinājumi kopīgi pacelt kādu pudelīti (no zemes) par zaļāku dzīvi vai palīdzēt atrast plastmasas miesasbūves pudeli, kas atsaucas uz vārdu “PET”, izskanēja tieši šo tautā iemīļoto aktieru balsīs.

Un cilvēki to sadzirdēja. Aculiecinieki sūtīja video un savu prieku uz “TVNET” un sociālajiem tīkliem, šo ziņu publicēja visi populārākie interneta ziņu portāli, “Vides fakti”  stāstīja par to savā raidījumā, radio iekļāva šo ziņu rīta konkursos, un mēs paši uzfilmējām video ar garāmgājēju reakcijām. Kāds tam visam bija rezultāts? Emocionāli - iespēja pateikties uzticīgākajiem šķirotājiem un parādīt nešķirotājiem, cik viegli un aizraujoši patiesībā ir šķirot. Praktiski - 275 kg sašķirotas plastmasas un stikla 2 dienu laikā, kas ir 3,5 reizes vairāk, nekā ikdienā, patīkami pārsteigti cilvēki, kas piedzīvoja to reāli, un vēl 10 000, kuri noskatījās mūsu video internetā, atstājot tur daudz iedvesmojošu komentāru.

EcoBaltia runājošie atkritumu konteineri from DDB Latvia on Vimeo.

Šobrīd zvani atvelk elpu un klusē, jo ko tur daudz runāt – laiks darīt! Bet mēs tikmēr varam pačukstēt, ka viņi sevī glabā vēl daudz pārsteigumu, kas tikai vēl sekos.

Komentāri

Jaunumi

DDB Latvia
Brīvības iela 40-33, Rīga, LV - 1050
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2019

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.