Apr 11

Pastāvēs, kas mainīsies. LMT jaunā identitāte

Pastāvēs, kas mainīsies. LMT jaunā identitāte

Ir darbi un ir lieli darbi. Vēl ir milzīgi darbi. Un tad ir LMT zīmola identitātes maiņa. Pusgads Latvijas reklāmas industrijā ir ievērojams laika posms. Tieši tik daudz laika bija nepieciešams.

Zīmola grafiskās identitātes maiņa var notikt dažādu iemeslu dēļ – mainās gaumes, vadība, reputācija... LMT bija svarīgi pieteikt izmaiņas uzņēmuma biznesa stratēģijā un attiecībās ar auditoriju.

Pie tik liela projekta strādā gandrīz visa aģentūra. Izšķiroša nozīme ir darbu un viedokļu koordinācijai. DDB Latvija stratēģiskais direktors Edgars Pētersons: “Mēs pārkāpām jocīgo sadalījumu “radošie” pret “racionālajiem”, “aģentūra” pret “klientu”, kas arī ļāva nokļūt pie kvalitatīva rezultāta. Visos projekta posmos iesaistījām plašu pārstāvju loku no LMT, dizaina, stratēģu un projektu vadības komandām. Kā simbols šai sadarbībai ir kabinets, kas mums, DDB, uz projekta laiku tika piešķirts Ropažu ielas 6 mājā.”

LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis par pārmaiņām saka: "Pat vislabākajām lietām ir savs derīguma termiņš, arī zīmolam ir savs mūža ilgums, kas cieši saistīts ar apkārtējās pasaules izmaiņām. Mūsu lielākais izaicinājums bija izvēlēties pareizo brīdi un veidu, lai pateiktu - laiks nākamajam uzņēmuma attīstības posmam. Neviens vairs nevar pateikt, cik daudz laika 24/7 režīmā pēdējā pusgada laikā aizvadīts prāta vētrās, diskusijās un strātēģiskās plānošanās. Rezultāts ir lielisks - LMT kā zīmols ieguvis milzīgu enerģijas lādiņu, bet kā uzņēmums pārliecību, ka mēs kopā ar partneraģentūrām DDB un Nords Porter Novelli tiešām varam visu, jo domājam un nebaidāmies darīt."

Edgars Pētersons izskaidro arī LMT zīmola jaunās vadlīnijas. "Īsajā versijā tās ietver misiju, unikalitāti un vērtības. Kā uzņēmuma misija tika noformulēts uzdevums pa ātrināt cilvēka ceļu no domām uz darbiem. Unikalitāte – izdarīt labāko, jo esam savējie un ieguldām Latvijas cilvēkos. Vērtības – iedvesmot ikvienu ar reāliem piemēriem un nodrošināt sadarbību, attīstību un aizrautību. Jaunā identitātē un uzstādījums “DOMĀ – DARI” ir šo vadlīniju iepakojums, kas norāda uz LMT nostāju un darbiem, kas ir jāveic."

Kāds ir LMT jaunā logotipa stāsts, jautājām tā autoram un DDB dizaina komandas vadītājam Jānim Birzniekam: “Ja iepriekš bija izcelts lielais burts “M”, mūsdienās vārds “Mobilais” jau ir zaudējis savu burvību un ir pašsaprotams, tagad, veidojot jauno tēlu, izcēlām vārdu Latvija, uzzīmējot simbolu, kurā četri kultūrvēsturiskie novadi simbolizē katru no mums, mūsu dažādību. Izaicinājums bija šo vietējo sajūtu padarīt pieņemamu arī cittautiešiem un dažāda vecuma auditorijai. Mantojumā no iepriekšējā logotipa, kurš bija kalpojis 20 gadus, atpazīstamībai atstājām galvenos krāsu kodus. LMT vārda zīmes rakstībai (uz kuru neattiecas parreizrakstības likumi) veidojām mazo burtu kombināciju, ar mērķi padarīt to draudzīgāku, relaksētāku, vairāk savējo, šeit ir atsauce arī uz internetu un e-pastu, kas aizņem aizvien lielāku uzņēmuma darbošanās lauku.

Zīmola tēla kampaņas radošais direktors Vairis Strazds atzīst, ka "LMT tēla klipa filmēšanas projekts ir vērienīgākais, kādā esmu piedalījies gan realizācijas, gan darba uzdevuma ziņā. Mūsu ambīcija bija radīt jaudīgāko tēla klipu Latvijas telekomunikāciju industrijas vēsturē, un cilvēku atsauksmes liecina, ka esam paveikuši labu darbu. Pirmo reizi dzirdam tik daudz un bez pamudinājuma izteiktus pozitīvus viedokļus par reklāmu, tātad tā darbojas." Piedāvājam noskatīties arī video, kā tapa tēla klips.

Ar identitātes maiņu tika pieteikta arī jaunā LMT mājas lapa. Portālos draugiem.lv un facebook.com tika izveidotas aplikācijas ar aicinājumu nobalsot par notikumiem, kuri visvairāk tevi iedvesmojuši - vai tie būtu mūsu sportisti, sociālas iniciatīvas Latvijas dabas saudzēšanai vai Latvijas zinātnes sasniegumi, vai varbūt kaut kas pavisam cits. Aicinām arī Tevi iesaistīties un nobalsot! 

Liekas, ka mums visiem ir nepieciešami šie divi vārdi. Domā – Dari.

Komentāri

Jaunumi

DDB Latvia
Brīvības iela 40-33, Rīga, LV - 1050
+ 371 67288265
magic@ddb.lv
Vairāk
Visas tiesības rezervētas, DDB Worldwide Communication Group Inc © 2020

Analītiskās sīkdatnes šajā vietnē

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics.

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprināsi, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.